Yaşam

‘Cumhuriyet’in 100. Yılında Trakya’da Sanayileşme ve Çevre’ sempozyumu düzenlendi

‘Cumhuriyet’in 100. Yılında Trakya’da Sanayileşme ve Çevre’ sempozyumu düzenlendi
Lüleburgaz Belediyesi ve TMMOB Makina Mühendisleri Odası iş birliğiyle ‘Cumhuriyet’in 100. Yılında Trakya’da Sanayileşme ve Çevre’ sempozyumu düzenlendi.
Lüleburgaz Belediyesi ve TMMOB Makine Mühendisleri Odası işbirliğiyle düzenlenen ‘Cumhuriyet’in 100. Yılında Trakya’da Sanayileşme ve Çevre’ sempozyumunda Trakya ve Lüleburgaz yeraltı sularından hava kirliliğine, tarım alanlarının geleceğinden pek çok konu ele alındı. Şehir planlaması tartışıldı.
Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi K. Budak Çal Salonu’nda düzenlenen sempozyuma, Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Pektaş, Gökhan Kaya Atay, konuşmacılar MMO Edirne Şubesi’nden Dinçer Mete, Trakya Kalkınma Ajansı’ndan Dr. Ertuğ Güney, Doç. Dr. Boyraz, Prof. Belgin Elipek, Prof. Dr. Doğan Kantarcı, Kenan Gören ve Selami Tezcan ile çevre sorunlarına duyarlı izleyiciler katıldı.
Üç oturum halinde gerçekleştirilen sempozyumda, ‘2024-2028 Trakya Taslak Bölge Planı, Lüleburgaz ve Çevresindeki Tarım Arazilerinin Tahribatı, Lüleburgaz Çayı, Ergene’nin Can Damarı, İklim Değişikliği Sürecinde Lüleburgaz ve Çevresindeki Hava Kirliliği Kaynakları’ konuları ele alındı. , Lüleburgaz ve Çevresindeki Çevre Sorunları, Eskitaşlı Sırtı Bal Ormanı Nasıl? Tamamlamak?’ Başlıklı bahisler tartışıldı.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu