Haber

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan İstanbul ittifakına özel toplantı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’a sürpriz bir ziyarette bulunarak diğer üç toplantıda Altılı Masa’yı oluşturan partilerin örgüt liderleriyle bir araya geldi. Ankara’daki parti genel merkezinden “ittifak bitti” yönünde açıklamalar gelirken, Kılıçdaroğlu’nun hamlesi “taban düzeyinde ittifak arayışı” olarak yorumlandı. Toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve CHP üyesi Gürsel Tekin’in de katıldığı belirtildi.

Toplantının diğer tarafların daveti üzerine gerçekleştiği öğrenildi. Toplantıya katılan il ve ilçe yöneticileri ile örgütün önde gelen isimleri gizli tutuldu.

‘DOĞRU İTTİFAK VE İSİMLERLE KAZANAMAYACAK HİÇBİR İL YOK’

Sözcü’den Başak Kaya’nın haberine göre Kılıçdaroğlu, toplantıda “sandıkta ve tabanda ittifak kurmayı” hedeflediğini belirtti.

Toplantıya katılanlar Kılıçdaroğlu’na, “İttifakın devam etmesi gerekiyor, vatandaşlardan gelen talepler de bu yönde. “Sen elinden geleni yaptın, haksızlığa uğruyorsun” dedikleri öğrenildi. Kılıçdaroğlu, ittifakın devamı için gösterdikleri çabadan dolayı da katılımcılara teşekkür etti. Doğru ittifak ve isimlerle kazanılmayacak il olmadığını vurguladı.

CHP’li Gürsel Tekin toplantıya ilişkin şunları söyledi:

“Zaten tabanda durdurulamaz bir ittifak var. Vatandaşlar Ankara’da söylenenlerden çok kendi evlerinde, mahallelerinde olup bitenlere odaklanıyor. Bunu illerdeki en yetkili partilerin temsilcileri ve yöneticileri görüyor. Kılıçdaroğlu ile bizzat görüşme talebinde bulunduklarını söyleyebilirim. Bu milletin sofra toplantısının ana konusu İstanbul’du. Özetle İstanbul’da çok güzel şeyler olacak ve bunu seçimlerde göreceğiz.” (HABER MERKEZİ)

kigihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu