Teknoloji

Küçük Ama Yetenekli: DJI Yeni Gimbal Kamera Osmo Pocket 3’ü Duyurdu

Drone ve gimbal pazarının değerli oyuncularından biri DJI üç yıldır beklenen yeni gimbal kamerası Osmo Pocket 3’ün lansmanını yaptı. Bu versiyon daha büyük bir sensöre, dokunmatik ekrana ve akıllı özelliklere sahiptir.

Peki DJI’ın yeni ürünü tüketicilere neler vaat ediyor?

İşte Osmo Pocket 3’ün özellikleri

Osmo Pocket 3’ün ilk göze çarpan özelliği bir inçlik boyutudur. CMOS Bir sensör haline geliyor. Bu sensör, önceki modelde kullanılan sensörden belirgin şekilde daha büyüktür. Böylece kameranın düşük ışık performansı daha yeterli hale geliyor. Ayrıca yeni sensör sayesinde 4K 120 fps Görüntüleri kaydetmek de mümkündür. Kamerada ayrıca 10 bit D-Log M ve 10 bit HLG renk modları bulunacak. Bu sayede kullanıcılar post prodüksiyon aşamasında daha yaratıcı kullanabilecekleri materyallere sahip olacak.

Bir diğer önemli değişiklik ise dönebilen dokunmatik ekran Öyle görünüyor. Önceki modelde sabit bir ekran vardı. Bu durum özellikle dikey çekim yapmak isteyen kullanıcılar için ciddi sorunlar yaratıyordu. Yeni iki inçlik dokunmatik ekran, özellikle sosyal medya platformlarında çekim yapmayı kolaylaştırıyor.

Akıllı özellikler açısından baktığımızda Osmo Pocket 3 ActiveTrack 6.0 Sahip olduğu teknoloji ile yüzleri otomatik olarak tanıyabilmektedir. Kamera, dinamik çerçeveleme özelliği sayesinde, çektiği nesneyi hareket halinde olsa bile çerçeve içinde tutmayı başarıyor. Yayınlar için de geliştirildi Ürün Tanıtımıve kişiye özel düzenleme yapılmasına olanak sağlayan Glamour Effects 2.0 özellikleri de dikkat çekiyor.

Tek oturuşta film çekmek mümkün

Osmo Pocket 3, daha iyi ses kaydına olanak tanıyan üçlü mikrofon düzenine sahiptir. Kamera ile 4x’e kadar dijital yakınlaştırma veya panorama çekimler yapmak mümkündür. Kameranın geliştirilmiş pili 116 dakika boyunca 4K 60 fps’de çekimsağlar.

Osmo Cep 3, 519$ Fiyatıyla satışa sunuldu. Ürünün kutusunda gimbal kameranın kendisi, şarj kablosu, koruyucu kılıf, bileğe takılabilmesini sağlayan kayış ve tutma yeri yer alıyor. 669$Pakette ilk pakete ek olarak Mic 2, küçük bir tripod ve taşıma çantası gibi ürünler yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu