Haber

İmamoğlu’nun İstanbul için adaylık kararı sonrası Faik Öztrak’tan açıklama: Başkanın dediğini yaptı

Oy CHP’de değişim tartışmasının öncülerinden olan ve CHP Genel Başkanlığı olarak da anılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yenilgisinin ardından İstanbul’un Türkiye için değerine de vurgu yaparak İstanbul’u tercih etti. İmamoğlu, “İstanbul’u bir kez daha savunmak için yola çıkıyorum” diyen diğer taraflara, “Bu başarı için parti ayrımı yapmadan birlikte hareket etmemiz gerekiyor. İttifak kurmak için elimden geleni yapacağım. İstanbul’un tarafları ötesinde.”

“CUMHURBAŞKANI DEDİĞİNİ YAPTI”

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrakİmamoğlu’nun Başkan’ın dediğini yaptığını belirtti. HaberlerGlobal’den Saliha Çolak’ın aktardığına göre Faik Öztrak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Birincisi istifalar geldi, MYK değişti, sorumluluk sorumluluktur, süreci biz yürütüyoruz. Başkanın dediğini yaptı. birlikte güvenli bir şekilde limana ulaşın.”

ÖZGÜR ÖZEL: BU KARARDAN HEPİMİZ MEMNUNUZ

İmamoğlu’nun açıklamalarını değerlendiren CHP Grup Başkanı Özgür Özel, “Ekrem Bey’in kararını çok olumlu karşılıyorum. Bu karara en çok İstanbul halkı sevindi. Ama bu karardan hepimiz memnun kaldık. Bu karar da İstanbul için. Kısa vadede İstanbul için, uzun vadede Türkiye için hayırlı olacak bir karar olarak yorumluyorum.”

HDP TÜRKMEN: BİR SUDA İKİ KEZ YIKANMAZSINIZ

İmamoğlu’nun çağrısını değerlendiren HDP Eş Genel Başkanı Emirali Türkmen, şimdiden ittifaklardan bahsetmenin yanlış olduğunu söyledi. Türkmen, “Geçmiş seçimleri düşündüğünüzde aklınıza şu söz geliyor: ‘Bir suda iki kere yıkanılır mı?’ HDP’nin siyasi çizgisini büyütmek bizim için önemli, bu çizgiye yakın siyasi hatlarla genişletmek birinci önceliğimizdir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu