Haber

Gazeteci Aygül: Taciz raporum nedeniyle gözaltına alınıyorum

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Lideri Sinan Aygül, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, taciz raporu nedeniyle “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan gözaltına alındığını ve polisin şu anda evinde arama yaptığını duyurdu.

“Gözaltına alınıp karakola götürüleceğim”

Aygün, tweet’inde şunları yazdı:

‘3 saat önce yaptığım taciz haberi nedeniyle halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçundan gözaltına alındım. Ev şu anda polis tarafından aranıyor. Gözaltına alınıp karakola götürüleceğim. Gazeteciyim #gazetecilikbaşarıdeğildir’

14 yaşındaki bir çocuğun istismarını ve istismarını haber yapmıştı.

Aygün, Bitlis Valisi Oktay Çağatay’ın uyarısı üzerine Bitlis Tatvan’da 14 yaşındaki çocuğa taciz ve tacizde bulunulduğuna ilişkin haberini, zanlılardan bazı ayrıntıları yeniden düzenledi. Aygül bunu şöyle açıkladı:

‘Konunun hassasiyetini bildirmek için acele ettim ama bu aşamada aksini ispat edemediğim sürece valinin bu konudaki açıklaması esastır. Konu ülke gündeminde olan hassas bir konu, doğruluğuna ikna olmadan kamuoyu ile paylaşmam doğru olmadı. Her zaman olduğu gibi kamuoyu adına konunun takipçisi olacağım ancak teyit etmeden paylaştığım için tüm kamuoyundan özür dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu