Haber

Takdir ve Teşekkür Alanlara Devlet Desteği Verilir mi? Takdir alanlara 5.104 TL ödeneceği doğru mu?

2023-2023 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi geçtiğimiz haftalarda sona erdi. Öğrencilerin karnelerini almalarıyla birlikte yarıyıl tatili başladı. Milyonlarca öğrenci karnelerinden takdir veya teşekkür almayı başardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başarı Teşvik Programı’nı açıklamasının ardından “Takdir ve teşekkür belgesi alanlara devlet desteği” konusu gündeme geldi. Öğrenciler ve veliler konuyu araştırmaya başladı. Peki takdir alanlar için devlet bazındaki uygulama nedir? Takdir edilenlere devlet desteği verilecek mi?

Detaylar içeriğimizde…

20 Ocak Cuma günü karnelerin alınmasıyla 15. tatil başladı. Pek çok öğrenci karnelerinin yanında takdir veya teşekkür belgesi almayı başardı.

2023-2023 eğitim-öğretim yılının birinci bölümünü tamamlayan öğrenciler, sosyal medyada “Takdir ve teşekkür belgesi alanlara devlet desteği veriliyor” iddiasıyla karşılaştı.

Milyonlarca öğrenci ve velisi konu ile ilgili araştırma yapmak için arama motorlarına yöneldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından ‘Başarı Teşvik Programı’ kapsamında devlet okullarında öğrenim gören ve dereceye giren öğrencilere başarı desteği verileceğini duyurdu.

Takdir ve Teşekkür Alanlara Devlet Desteği Verilir mi?

Konuyla ilgili Erdoğan, ‘Öğrencilerimize başarı teşvik programından sesleniyorum. Ailelerimizin sosyal yardım almaya hak kazanan fertlerinden olan ve devlet okullarında dereceye giren öğrencilerimiz ile yükseköğretim öğrencilerimize mümkün olduğu kadar net taban fiyatın yüzde 60’ına kadar destek sağlayacağız. net asgari ücret.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “YÖK tarafından belirlenen dünyada ilk 500 üniversiteye girmeye hak kazanan öğrencilerimize, devletinin yanında olduklarını hissettirecek başarı pekiştireçlerini sağlayacağız. Ailelerimizin aynı durumdaki çocuklarının iş bulması için gerekli olan merkezi sınavlar ile bilim, spor ve sanat yarışmalarına katılanların ihtiyaçlarını karşılayacağız. Bu program için 1,5 milyar lira bütçe ayırdık.

Teşekkür Belgesi Alanlar İçin Devlet Ek Başvurusu Ne Zaman Başlar?

Yılda iki kez verilecek başarı teşvik paketinde ödemelerin ilk dönem sonunda ve yaz tatilinde yapılacağı düşünülüyor. 2022-2023 eğitim-öğretim yılı ikinci dönem başarı teşvik başvurularının önümüzdeki hafta başlayacağı iddia edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu