Yaşam

Narlıdere Belediyesi ve DEÜ’den Anlamlı Protokol

Narlıdere Belediyesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) arasında, Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası’nın kültür ve sanat etkinliklerine destek amacıyla işbirliği protokolü imzalandı.

İki kurum arasında imzalanan protokol ile çocukların sanatsal gelişimlerinin desteklenmesi amaçlanıyor.

Narlıdere Belediyesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası’nın kültür ve sanat etkinliklerine destek amacıyla DEÜ Devlet Konservatuarı öğrencilerine yönelik iş birliği protokolü imzaladı. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin ve DEÜ Rektörü Prof. İki kurum arasında imzalanan protokol ile çocukların sanatsal gelişimlerinin desteklenmesi amaçlanıyor.

PROJELERE DEU KATKILARI

Protokol töreninde konuşan DEÜ Rektörü Prof.Dr. DEÜ Devlet Konservatuarı’nın İzmir’in sanat hayatına dokunmaya devam ettiğini kaydeden Nükhet Hotar, “Sanat kurumlarımıza yorumcu, uygulayıcı, yaratıcı ve araştırmacı sanatçı yetiştiren Devlet Konservatuvarımızın öğrencileri, yetenekleriyle fark edilmeye devam ediyor. Narlıdere Belediyesi’nin çocuklara sanatı sevdirmek amacıyla kurduğu Çocuk Senfoni Orkestrası’nda öğrencilerimiz akranlarının projelerine katkı sağlayacak.”

BAŞKAN ENGİN: BAŞARILAR

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, İzmir’in bir hayalden yola çıkarak hayata geçirdikleri Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası’na sahip olduğunu belirterek, “İlimizin kıymetli değeri olan Dokuz Eylül Üniversitemiz, DEÜ Devlet Konservatuvarımıza büyük destek veriyor. ve Çocuk Senfoni Orkestrası. Bu nedenle kalıcı ve sürekli bir proje olarak gördüğümüz Çocuk Senfoni Orkestramıza Dokuz Eylül Üniversitesi’nin katkıları çok değerlidir. İmzalanan protokolün orkestrada görev alan öğrencilerimizin sanatsal ve kültürel gelişimlerine büyük ivme kazandıracağına inanıyoruz. Rektörümüz Prof. Dr. Nükhet Hotar’a ve üniversite yönetimine Orkestramıza verdikleri destekten dolayı teşekkür eder; İmzalanan protokolün çocuklarımıza ve İzmir’e hayırlı olmasını diliyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

ezineajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu