Haber

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy Makamına Veda Etti

Muğla’nın Marmaris ilçesinde 2019 yılından bu yana Kaymakam olarak görev yaparken Cumhurbaşkanlığı kararıyla Kocaeli Vali Yardımcılığı görevine atanan Ertuğ Şevket Aksoy, ilçede görev yaptığı kurumların yöneticileri tarafından düzenlenen yemekle uğurlandı.

Kaymakam Aksoy, ‘Marmaris’te görev yaptığımız dört yıl boyunca hukuka uygun ve kamu yararına çalıştık, siz değerli Marmaris halkıyla birlikte üstün bir görev aşkıyla tüm zorlukları başarıyla aştık.’

Batman Kayyumluğu görevinin ardından Marmaris’e atanan ve Kaymakamlık görevine başlayan Aksoy, pandemi, büyük yangın afetleri, su baskını ve depremzedelerin konaklama ve yardım süreçlerindeki başarılı koordinasyonu nedeniyle vatandaşlardan büyük takdir aldı.

Ertuğ Şevket Aksoy onuruna düzenlenen yemekte yaptığı veda konuşmasında, “Öncelikle bana bu görevi veren Sayın Cumhurbaşkanıma, İçişleri Bakanıma, Valimize şükran ve saygılarımı sunuyorum. Tüm gücümüzle kamu yararı için, yasal çerçeveyi aşmadan, devletimiz ve milletimiz için.Marmaris’te birinci geldiğim yıl başlayan bu süreçte, kamu yararı için var gücümüzle çalıştık.” Bizi etkisi altına alan pandemi, büyük yangın felaketleri ve ardından su baskınlarının ardından hep birlikte mücadele ettik ve devletimizin gücüyle zorlukların üstesinden geldik. Bizler devlete hizmet eden insanlarız, bize verilen her görev kutsaldır, şereflidir. St.Marmaris halkına sevgi ve selamlarımı iletiyorum. Sizinle ve ekiplerinizle birlikte görev başındayız. “Yaptıklarımla çok gurur duyuyorum, başarılarınız için hepinize minnettarım” diyerek katılımcı yönetici ve amirlerle vedalaştı.

Marmaris’te 5 yıldızlı bir otelde düzenlenen veda yemeğine ilçe protokolü ve çok sayıda davetli katıldı.

Yemekte, İlçe Jandarma Komutanı J.Yarbay Murat Çam, Emniyet Müdürü Vasfi Öztüzün ve Sahil Güvenlik Kolluk Destek Amiri Korgeneral Hasan Koçak, Vali Yardımcısı Ertuğ Şevket Aksoy’a hatıra plaketi takdim ederken, Yazı Memuru Hatice Karaman da beraberindeki subaylara ikramlarda bulundu. Kaymakamlıkta çalışıyordu. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu