Haber

Manisa’da ‘dijital tuzak’ cihazları kuruluyor

MANİSA (İGFA) – Salihli Ticaret Borsasında gerçekleştirilen toplantıya Manisa Büyükşehir Belediyesi Köy Hizmetleri Daire Başkanı Yılmaz Usta’nın yanı sıra Gıda ve Denetimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Doç. Yunus Bayram, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, Bitki Üretim ve Bitki Sağlığı Müdürü Gökmen Kaya, Salihli Ticaret Borsası Başkanı Yetiş Aksoy, ilgili İlçe Tarım ve Orman Müdürleri ve bahisten sorumlu teknik elemanlar katıldı.

Tarımda Entegre Emek Dijital Göz Projesi kapsamındaki dijital tuzak cihazlarının tanıtım toplantısında proje hakkında açıklamalarda bulunan Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, “Tarımsal üretimde; Yapılan işin verimini ve kalitesini etkileyen, tarımsal eserlere zarar veren haşerelerin popülasyon yoğunlukları, türleri ve gelişimlerinin uzaktan takip edilebilmesi amacıyla Demirci, Kula, Gördes, Selendi, Köprübaşı ilçelerinde yüksek teknoloji yöntemlerle 25 adet dijital kameralı feromon tuzak cihazı sistemlerinin kurulumu gerçekleştirilecek. Cihazla entegre edilen israfta, üreticilerin doğru ilacı yeterli ölçüde kullanarak gerçek zamanlı ilaçlama yapmalarını sağlamak, gereksiz ilaçlamadan tasarruf etmek ve seçilen ilçelerimizde bitki zararlıları konusunda görev yapan teknik elemanlarımıza kurulacak dijital tuzak cihazlarının kullanımı konusunda eğitim vermek amaçlanmaktadır.

Daire Başkanı Yılmaz Usta’nın konuşmasının ardından cihazların teslimi ve montajı ihalesini alan firma yetkilisi Ersel Fazilet tuzakların tanıtımı hakkında bilgi verdi. Firma, Demirci, Kula, Gördes, Selendi ve Köprübaşı ilçelerimizde kayıp takibinin yapılacağı bahçelerde bulunan 25 adet cihazın montaj işlemlerini gerçekleştirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu