Haber

Gaziantep Büyükşehir’den marketlere sepetli bisiklet standı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in katılımıyla Nizip Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen dağıtım töreninde, gelişen sektörde manavların çağa ayak uydurması için gelen talepler doğrultusunda sağlıklı ve çevreci ulaşım aracı bisikletleri takdim edildi.

Büyükşehir Belediyesi 100. yılında 100 bin bisikletin dağıtımı için yürüttüğü çalışmada il merkezindeki 3 bin bakkala sepetli bisiklet hediye etti.

ŞAHİN: AHI EVRAN KÜLTÜRÜNÜN BUGÜN TEMSİLCİLERİ OLAN BAKANLAR İÇİN KURULMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Törende konuşan Önder Fatma Şahin, Ahi Evran Kültürünün bugünkü temsilcisi olan bakkallar için takviyelerin devam edeceğini belirterek, şunları söyledi:

Ahi Evran, “Akıl ve ahlakla çalışan, bizi aşan bizden biridir” diyor. Doğduğum mahallede hepimizin içine düştüğü harika bir üçlü vardı. Bakkalımız, kasabımız, fırınımız. Üçü yan yana, huzurlu ve halinden memnunsa, şehir imanda huzurludur. Büyük metropol Gazi’de bu mikro ölçekteki keyfi yaşatmak bizim en büyük görevimiz. Oda başkanlarımız gelip bakkalda yeni bir dünyanın oluştuğunu ve onlar günlerini yüzeysiz geçirirken gelip modern arabalarla iş yaptıklarını söylediler. Bu konuda kendimizi yenilememiz gerekiyor. Yenilmezsek yenileceğiz.”

GAZİANTEP’TE YAPILAN YERLİ VE MİLLİ BİSİKLETİMİZİ DAĞITINIZ

Başkan Fatma Şahin, konuşmasının devamında, Gazi şehrinin pandemi ve depremle sıkıntı yaşadığını ve bu konuda bakkalların da etkilendiğini belirterek konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Nizip bir uygarlıktır, tarihtir, coğrafyadır, Roma Dönemidir, Zeugmadır, Fırattır. Nizip çok özel ve değerlidir. İklim Master Planı ile karbondioksit salınımını azaltmayı hedefledik. Ölçümler yaparak çalışma şeklimizi belirledik. 100. yıl için 100 bin bisiklet diyerek yola çıktık. Bisiklet yolları yaparak kullanım yollarını açtık. Bisiklet sürmek sağlıklı bir yaşam için de değerlidir. Bakkallardan bisiklet dağıtmaya başladık. Gaziantep’te üretilen yerli ve milli bisikletlerimizin dağıtımını yapıyoruz” dedi.

Törende bir konuşma yapan Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Başkanı İsmet Özcan, ilk bisiklet dağıtımının il merkezindeki bakkallara yapıldığını hatırlatarak, bakkalların mahalle için önemini vurgulayarak, kendilerine teşekkür etti. verilen destek.

Nizip Manavlar ve Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Canpolat, “Bakkalına Sahip Çık” Projesi’ne destek için Lider Şahin’i ziyaret ettiklerinde desteklerini esirgemediklerini ve Ahi’nin güler yüzlü temsilcisi bakkalın çok mutlu olduğunu söyledi. Evran, sahiplenildi.

Ayrıca programa Nizip Belediyesi Reis Yardımcısı Salih Uygur ve Nizip’teki diğer meslek mensuplarının ileri gelenleri de katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu