Haber

Ankara’da Esnaftan Rüşvet Alan Suç Örgütlerine Operasyon: 31 Gözaltı

Ankara’da esnaftan haraç alan, çek ve senet tahsilatı yapan 2 ilgili suç örgütüne düzenlenen operasyonda 31 zanlı gözaltına alındı.

Ankara Organize Yanlışlıkla Tecavüz Şube Müdürlüğü ekipleri, başta Yenimahalle ve Keçiören ilçeleri olmak üzere il genelinde esnaftan şantaj yaparak çek ve senet toplayan 2 suç örgütünün peşine düştü.

Ekipler yaptıkları çalışmalarda örgütlerin birbiriyle ilişkili olduğunu, toplamda 34 üyesi olduğunu ve birçok etkinlikte yer aldığını tespit etti.

Örgütlerin borçlarını tahsil etmek için vatandaşları darp ettikleri, silahlarla yaralayıp görüntülerini çektikleri, büro olarak kullandıkları yerlere çağırdıkları, başlarına silah dayadıkları, bunu yapmazlarsa kendilerine ve ailelerine zarar vermekle tehdit ettikleri öğrenildi. ödemek.

Bunun üzerine harekete geçen ekipler, elebaşı Ş.D. ve İ.K. Ankara merkezli Muğla ve Kütahya’da bağlantılı 2 suç örgütüne eş zamanlı operasyonlar düzenledi.

Tespit edilen 34 zanlıdan 31’i tutuklandı. Zanlılardan 2’sinin cezaevinde olduğu, 1 kişinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 18 adet ruhsatsız tabanca, 1809 adet fişek ve 63 adet sentetik uyuşturucu hap ele geçirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu