Haber

AFAD’dan Uyarı Alındı: 29 Kişiye Turuncu Uyarı, 26 Kişiye Sarı Uyarı

Sıcaklıklar düşüyor, hatta bazı kentlerde kar yağışı başladı. Hafta sonu planı yapanlar bu içeriğe dikkat! AFAD’dan ardı ardına uyarılar geldi. AFAD’dan yapılan açıklamada 29 şehre ‘turuncu’, 26 şehre ise ‘sarı’ uyarı verildi.

Detaylar burada…

İstanbul’da yarın ve pazar günü şiddetli fırtına bekleniyor. THY, yarın İstanbul’da beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle karşılıklı olarak 40 seferini iptal etti.

AFAD’dan yapılan son dakika açıklamasına göre; 29 il için “turuncu”, 26 il için “sarı” uyarı olmak üzere toplam 55 il için meteorolojik uyarı yapıldı.

18 Kasım Cumartesi günü; Adana, Afyonkarahisar, Antalya, Bingöl, Bursa, Burdur, Denizli, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Isparta, İstanbul, Mersin, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kahramanmaraş, Niğde, Rize, Sivas, Tunceli, Trabzon, Bayburt, Karaman, Tekirdağ ve Yalova’ya “turuncu” alarm verildi.

Ankara, Amasya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale, Çankırı, Eskisehir, Edirne, İzmir, Kırşehir, Kütahya, Manisa, Muğla, Nevşehir, Ordu, Sakarya, Samsun, Tokat, Malatya, Uşak, Yozgat, Aksaray, Kırıkkale ve Osmaniye için “sarı” alarm verildi.

“Uyarı yapılan illerde valilik, kaymakamlık ve il AFAD müdürlüklerine bilgi verildi. Sarı ve turuncu meteorolojik uyarıların verildiği illerde ekiplerimiz alarma geçti.”

Cumartesi günü Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz hariç yurt genelinde sağanak yağışların beklendiği öğrenildi. Başkentte gündüz sıcaklığının 15 derece, İstanbul’da 16 derece, İzmir’de ise 18 derece olacağı belirtildi. Batı Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz’de fırtına bekleniyor.

Pazar günü İç Anadolu’nun batısındaki Marmara’da tam fırtına uyarısı yapılırken; Eskişehir, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak’ta kar beklendiği öğrenildi. Gün içerisinde sıcaklıkların Başkent’te 6 dereceye, İstanbul’da 9 dereceye, İzmir’de ise 13 dereceye düşeceği uyarısında bulunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu