Ekonomi

Adalet Bakanlığı CHP’lilerle görüşmeyi iptal etti: Mesele nezaket ziyareti değil, yargı süreci

Cumhuriyet gazetesi yazı işleri müdürü Barış Pehlivan, hakkında açılan dava nedeniyle kontrollü serbestlik kurallarını ihlalden bir kez daha cezaevine gireceğini duyurdu.

Adalet Bakanlığı’ndan bugün yapılan açıklamada, CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ve beraberindeki milletvekillerinin Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’tan nezaket ziyareti için randevu talep etmesi üzerine 9 Ağustos 2023 tarihine randevu verildiği belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“CHP Meclis Grubu’nun basın açıklamasının ‘Gazeteci Barış Pehlivan yaşadığı hukuksuzluklarla ilgili tartışacak ve basın açıklaması yapacak’ ifadesini kullanması ve basında bu yönde yer alan haberlerin ardından içeriğinin anlaşıldığı anlaşıldı. görüşme nezaket ziyaretinden çok devam eden bir adli süreçle ilgiliydi.

“Yargıçlar bağımsızdır”

Anayasamızın 138. maddesinde ‘Yargıçlar görevlerinde bağımsızdır. Vicdanlarına göre, Anayasa’ya, hukuka ve hukuka göre hüküm verirler. Hiçbir organ, makam, makam veya kişi yargı yetkisinin kullanılmasında emir ve talimat veremez, genelge gönderemez, mahkemelere ve hakimlere tavsiye ve telkinlerde bulunamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu